Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej?

Usługi firm sprzątających cieszą się coraz większą popularnością. Z każdym rokiem kolejni przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z ich fachowej pomocy w sprzątaniu własnego zakładu pracy i przestrzeni biurowych. Pod wieloma względami firmy sprzątające są w stanie poradzić sobie z tym zadaniem lepiej i sprawniej – dysponują specjalistycznymi sprzętami, środkami czyszczącymi oraz fachową wiedzą dotyczącą sprzątania stanowisk pracy. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze sprawy, o których warto pamiętać w trakcie przeglądania ofert firm sprzątających oraz podpowiadamy – jak odnaleźć kontrahenta na poziomie, którego usługi spełnią najwyższe standardy jakości.

Wiarygodność przyszłego kontrahenta

By uzyskać rozeznanie na rynku ofert warto przyjrzeć się opiniom wystawionym przez dotychczasowych klientów interesujących nas firm. Możemy w tym celu sprawdzić stronę internetową, przeczytać opinie wystawione w największych serwisach, a także branżowe strony internetowe. Przy okazji możemy porównać zakres usług składających się na ofertę danej firmy oraz galerię jej dotychczasowych prac i realizacji. Warto też poszukać na stronie internetowej rekomendacji od dotychczasowych kontrahentów.

Elastyczność oferty i termin świadczonych usług

Wiele firm sprzątających oferuje bardzo elastyczny pakiet usług, który może zostać dopasowany do wymogów konkretnego zakładu pracy i realizowanych w nim procesów. Najważniejsze jest, by nasz potencjalny kontrahent był w stanie przeprowadzić sprzątanie w dogodnej dla nas porze – w godzinach porannych, popołudniowych, wieczornych. Niektóre firmy realizują także sprzątanie w weekendy oraz święta, a także przed i po zakończeniu zmiany w danym zakładzie. Jest to duże ułatwienie w przypadku biur, urzędów, budynków użyteczności publicznej, które najłatwiej posprzątać wtedy, gdy nie są użytkowane.

Jak ocenić jakość usług sprzątania?

Jeśli zależy nam na współpracy w kontrahentem doświadczonym w swoim fachu, wówczas warto zwrócić uwagę na czas działania firmy i jej obecności na rynku.

Warto też przyjrzeć się stosowanym środkom czystości oraz urządzeniom sprzątającym. Środki czyszczące powinny zostać dopasowane do wymogów konkretnej powierzchni i jej potrzeb w zakresie konserwacji. Ponadto firma sprzątająca powinna dysponować środkami dedykowanymi do czyszczenia blatów, urządzeń AGD i RTV, sprzętu komputerowego, ekranów, a także łazienek i kuchni.

Wybór firmy sprzątającej – najważniejsze korzyści

Odnalezienie kontrahenta, który pomoże nam w utrzymaniu czystości to zadanie ważne z uwagi na interes firmy. Posprzątanie i czyste środowisko pracy podnosi wydajność pracowników oraz gwarantuje bezpieczną realizację wszelkich procesów. Wiele firm oferujących usługi sprzątające rozpoczyna współpracę od przeprowadzenia audytu potrzeb, w oparciu o który dobierają pakiet konkretnych rozwiązań, dopasowanych do specyfiki konkretnego środowiska pracy.