Ile kosztuje firma sprzątająca?

Ile kosztuje firma sprzątająca?

Liczba przedsiębiorców, którzy rozważają outsourcing usług sprzątania i utrzymania obiektu w czystości stale rośnie. Wynika to przede wszystkim z coraz wyższych kosztów utrzymania własnych pracowników, przy jednoczesnych trudnościach z egzekwowaniem świadczenia pracy na oczekiwanym poziomie. Mówiąc prościej, zatrudnienie własnych pracowników odpowiedzialnych za sprzątanie obiektu z roku na rok jest coraz droższe, podczas gdy jakość ich pracy nierzadko niestety niska.

Współpraca z firmą sprzątająca zapewnia stały lub przewidywalny (w zależności od specyfiki przyjętej współpracy) koszt utrzymania obiektu, jednocześnie gwarantując obsługę na wysokim lub bardzo wysokim poziomie. Na jaki koszt powinniśmy się przygotować planując outsourcing usług sprzątania?

Od czego zależy koszt współpracy z firmą sprzątającą?

Określenie kosztu sprzątania obiektu bez zapoznania się z jego specyfiką oraz specyfiką pracy firmy jest praktycznie niemożliwe. Wpływa na to cały szereg zmiennych, które bierzemy pod uwagę podczas wyceny usługi. Zalicza się do nich:

  • charakterystyka obiektu,
  • powierzchnia,
  • zakres czynności,
  • częstotliwość świadczenia poszczególnych usług,
  • godziny pracy ekipy sprzątającej (poranne, popołudniowe, wieczorne, nocne),
  • potrzeby Klienta.

Specyfika usług świadczonych przez profesjonalną firmę sprzątającą sprawia, że zakres współpracy między zleceniodawcą a zleceniobiorcą jest bardzo elastyczny i może być z łatwością dostosowany do zmieniających się potrzeb zleceniodawcy. I tak, w wielu przypadkach zakres usług zmienia się sezonowo lub też usługi są realizowane zgodnie z określonym odgórnie harmonogramem prac, w ramach którego np. czyszczenie okien w biurze odbywa się raz w miesiącu.

Co ważne zakres usług w dużej mierze zależy do reprezentowanej przez zleceniodawcę branży. Przedszkola czy żłobki będą wymagały znacznie częstszego wykonywania określonych prac porządkowych, podczas gdy w przestrzeniach przemysłowych prace te będą mogły być realizowane ze znacznie niższą częstotliwością. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że profil działalności klienta również ma wpływ na koszt zatrudnienia firmy sprzątającej.

Jako profesjonalna firma sprzątająca z wieloletnim doświadczeniem w branży każdorazowo zachęcamy potencjalnych Klientów do kontaktu. Po krótkiej rozmowie jesteśmy w stanie przedstawić szacunkowy koszt utrzymania obiektu, który doprecyzowujemy po przeprowadzeniu wizji lokalnej i określeniu zakresu prac.